atmosphere image on the left side
Actueel

Heb je een vraag?

Johan Van Roy

Communication Manager Contacteer ons
24.11.2025

Oktober Borstkankermaand, missie volbracht !

Actueel

Heb je een vraag?

Johan Van Roy

Communication Manager Contacteer ons

Oktober Borstkankermaand heeft opnieuw bewezen hoe krachtig solidariteit is. Deze maand, in het teken van borstkankerbewustzijn, toont ieder jaar aan wat we samen kunnen bereiken. Schouder aan schouder voeren we de strijd, en elke actie telt.

Ook dit jaar hebben we een prachtig resultaat behaalt, dankzij jullie inzet! De noodzakelijke fondsen die we inzamelden steunen lotgenoten, financieren onderzoek en helpen ons preventiecampagnes op te zetten
Jullie solidariteit brengt niet alleen concrete middelen, maar ook hoop.

Bedankt voor jullie onmisbare steun. Samen werken we aan een betere, rooskleurige toekomst.

RACE FOR THE CURE® 2025: EEN RECORDEDITIE

Van september tot november hebben duizenden mensen zich ingezet om samen de strijd tegen borstkanker te ondersteunen. Tijdens de nationale Race for the Cure® in Brussel, Bellewaerde en Antwerpen, maar ook bij de vele lokale races en eigen uitgestippelde routes, werd ons land doorkruist door een prachtige golf van energie en solidariteit. 18.211 deelnemers toonden hun betrokkenheid door het dragen van de iconische witte en roze T-shirts, en maakten van de Race for the Cure® de grootste walk en run van Europa in de strijd tegen borstkanker.

Dit evenement, georganiseerd in samenwerking met Think Pink Europe, bracht mensen samen in een golf van steun voor lotgenoten. Elke stap, elke glimlach en elk woord van aanmoediging droegen bij aan het omvormen van onze steden en harten tot een krachtige uiting van solidariteit.

De editie van 2025 was een recordeditie. Niet alleen overschreden we het recordaantal inschrijvingen van vorig jaar, maar we zamelden ook bijna 70.600 euro meer in, wat het totaalbedrag op een indrukwekkende  420.492 euro brengt.

RACE FOR THE CURE® IN CIJFERS:

  • 24 Races for the Cure® werden in België georganiseerd
  • 3 nationale Races for the Cure® (Brussel, Bellewaerde, Antwerpen)
  • 21 lokale Races for the Cure® Bastogne, Bertrix, Binche, Dour, Erquelinnes, Estinnes-au-Val, Fleurus, Florenville, Gesves, Hoeilaart, Landen, La Louvière, Libramont, Lierde, Merksem, Mettet, Modave, Nismes, Péruwelz, Ramilies en Rixensart.)
  • 101 digitale Races for the Cure®  - eigen parcours.
  • 18.211 deelnemers - record verbroken!
  • 1.347 teams
  • 1.507 sponsors
  • €420.492 totaal ingezamelde voor de strijd tegen borstkanker!
     

EEN VERNIEUWD LINTJE, SYMBOOL VAN BETROKKENHEID

Dit jaar stak Think Pink haar roze lintjescampagne in een nieuw jasje in lijn met de vernieuwde merkidentiteit. De verschillende tinten roze van het lintje staan symbool voor de diverse vormen van borstkanker en de unieke verhalen van lotgenoten.

Een roze lintje dragen is een teken van solidariteit, hoop en engagement voor onderzoek en preventie. Het is ook een manier om een krachtige boodschap de wereld in te sturen: dat vroege opsporing levens redt en dat we er zijn voor iedereen die door borstkanker wordt geraakt.

Deze jaarlijkse campagne was opnieuw een immens succes! Honderden dozen met roze lintjes werden besteld via onze webshop. In totaal verstuurden we 5.172 dozen naar sympathisanten, partners en grote bedrijven.

Hierdoor werden er 134.081 roze lintjes verkocht in heel België. Dat is maar liefst 34% meer dan vorig jaar!

ACTIES VAN PARTNERS EN SYMPATHISANTEN

In oktober mochten we opnieuw rekenen op de geweldige steun van onze fantastische sympathisanten en trouwe partners. Maar liefst 253 acties werden geregistreerd op onze website en daarvoor zijn we jullie echt ontzettend dankbaar. Of het nu ging om het haken van sjaals, organiseren van een quiz, spelen van padelwedstrijden, het verkopen van kerstballen in de vorm van borsten … jullie liefde, energie en verbeelding voor het goede doel kenden geen grenzen. Deze geweldige steun toont aan hoeveel we samen kunnen bereiken in de strijd tegen borstkanker. 

Ook onze partners speelden een cruciale rol in het succes van deze Oktober Borstkankermaand. In totaal organiseerden 36 officiële partners een actie binnen hun bedrijf, door Think Pink-artikelen te verkopen of een deel van de opbrengst van een eigen product af te dragen.

ROZE OP DE WERKVLOER EN ANDERE ACTIES

  • PINK@WORK
    Tientallen Belgische bedrijven deden mee aan PINK@WORK. Collega’s kwamen massaal in het roze naar hun werk en zetten creatieve acties op. Het doel? Gezamenlijk een krachtig signaal geven en het gesprek over borstkanker openbreken op de werkvloer.
  • Monumenten stralen van solidariteit
    Niet alleen kantoren kleurden roze. Maar liefst 24 steden en gemeenten die het Think Pink-charter ondertekend hebben, lieten hun monumenten oplichten in een warme, roze gloed. Met deze symbolische daad engageren deze gemeenten zich voor minstens drie jaar om de missie van Think Pink te steunen.
  • Nationale Loterij beloont Think Pink
    Think Pink won de Lady Fortuna-wedstrijd van de Nationale Loterij! Met het gewonnen bedrag van € 52.923 kunnen vanaf 2026 maar liefst 1323 extra Think Pink boxen worden samengesteld en verdeeld onder mensen die getroffen zijn door borstkanker. Een fantastische steuntje in de rug! Bedankt aan iedereen die op ons stemden.
  • Campagne ‘Mijn prio? Mijn mammo’ zet in op levensreddende screening
    Ondanks het levensreddende belang van borstkankerscreening, nemen in Vlaanderen (54,3%) en Brussel (8,6%) te weinig vrouwen deel aan het gratis tweejaarlijkse bevolkingsonderzoek. De Europese aanbeveling van 75% participatie blijft ver buiten bereik. Think Pink lanceerde daarom de campagne “Mijn prio? Mijn mammo”. Deze warme, herkenbare campagne zette vrouwen en hun persoonlijke verhalen centraal om drempels weg te nemen en duidelijk te maken dat preventie een recht is. Duizenden flyers en affiches werden verspreid via zorgverleners, borstklinieken, artsen, apothekers en lokale overheden.
  • Webinars informeren medewerkers
    Om bedrijven en hun medewerkers rechtstreeks te informeren, organiseerde Think Pink deze maand ook enkele online webinars. Deze sessies voorzagen deelnemers van waardevolle kennis en handvaten over borstkanker, vroegtijdige opsporing en steun bieden.

De Brusselse Grote Markt roze verlicht. Foto: Frederic Swinnen

DANK JE WEL!

Alle ingezamelde fondsen helpen Think Pink om belangrijk wetenschappelijk onderzoek te steunen en om onze zorgprojecten voor lotgenoten verder te zetten. Dank je wel om samen met ons meer dan ooit de strijd tegen borstkanker aan te gaan! 

DE STRIJD GAAT DOOR

Think Pink zet zich het hele jaar door in om mensen met borstkanker de beste informatie en ondersteuning te bieden. Wil je Think Pink ook dit jaar steunen? Er zijn verschillende manieren om bij te dragen aan onze missie:

  • Doe een donatie. Elke gift vanaf 40 euro per jaar is fiscaal aftrekbaar. Meer info.
  • Organiseer een actie ten voordele van de strijd tegen borstkanker en registreer je actie op onze website. Meer info.
  • Shop met een doel tijdens Pink Friday!
    Wij verlagen liever de borstkankercijfers dan onze prijzen. Shop en steun onze strijd. Tijdens de laatste week van november ontvang je bovendien bij elke bestelling boven de €20 een gratis roze verrassing! Shop hier.
  • Stel je 2026 alvast sportief samen!
    Volgend jaar lanceren we een reeks gloednieuwe, sportieve evenementen die je niet mag missen. Wat dacht je van een unieke Run & Walk door het allereerste Nationale Park van België! Stip je agenda alvast aan en noteer dit voorjaar nog 9 andere boeiende wandeltochten en loopwedstrijden. Ontdek ze allemaal hier.